Money talks – Fabiola (50): ‘De vakantie met de kinderen naar Kreta kost me 5000 euro’

Let’s talk about… money! Waar geef jij je geld aan uit? Heb je weleens geldzorgen? Wat zou je doen met een miljoen? Elke week een lezeres eerlijk over geld.


Geld besparen met Tikkie: zó pak je dat aan

Even voorstellen

Fabiola (50)
Thuis: single en moeder van drie kinderen van 22, 20 en 19
Werk: financieel medewerkster
Inkomen: modaal

Wonen je kinderen nog thuis?

“Ja, alle drie. Ik ben ruim vijf jaar geleden gescheiden, mijn ex woont driehonderd meter verderop. Dat ik dit huis heb kunnen kopen, komt doordat we altijd flink gespaard hebben en doordat mijn ex mij heeft uitgekocht. Ik woon in de provincie Groningen en dit huis – een twee-onder-een-kapwoning – kostte me 210.000 euro. Ik heb er een hypotheek van 100.000 euro op zitten. Het is heel fijn dat ik heb kunnen kopen. Huren voelt toch een beetje alsof je je geld in een bodemloze put gooit. Kopen geeft veel meer zekerheid.”

Heb je veel in de woning moeten investeren?

“Nee, maar dat zou ik wel willen. Het is een heel gezellig en fijn huis, maar slecht geïsoleerd. Ik wil dat wel aanpakken, maar sinds een tijdje weet ik dat ook deze straat binnen het aardbevingsgebied valt. Het wordt misschien gesloopt en dan komt er nieuwbouw voor in de plaats. In de tussentijd zouden we dan in een wisselwoning terechtkunnen. Maar er kan ook voor versterking worden gekozen. Het kan nog wel een tijdje duren voordat we hier uitsluitsel over hebben, dat is dagelijkse kost in deze regio. We moeten het afwachten… Ik ben nu maandelijks zo’n 300 euro kwijt aan energie. Dat zou ik graag anders zien.”

Geld besparen met Tikkie: zó pak je dat aan
Lees ook Money talks Jasmina (39): ‘Ons geld gaat op aan herinneringen’

Kun je goed rondkomen?

“Ja. Ik kan alleen nu niet meer sparen. Ik denk dat me dat weer lukt als de kinderen uit huis zijn. Ik betaalde tot voor kort hun telefoon en kleding, maar daar ben ik mee gestopt toen het kindgebonden budget en de kinderbijslag ophielden. Mijn ex betaalt nog wel 300 euro alimentatie per maand. Dat gebruik ik voor de dagelijkse kosten. ”

Leef je zuinig?

“Ik bespaar eigenlijk nergens op, hoewel ik niet veel geld uitgeef aan kleding. Ik ga eens in de maand uit eten, dat vind ik heel leuk en lekker om te doen. Deze zomer ga ik met de kinderen op vakantie naar Kreta. Die reis kost me 5000 euro. Dat is veel geld, maar daar sta ik maar niet te lang bij stil. Morgen kun je dood zijn. Wat heb je dan aan al dat geld op je spaarrekening? Toch vind ik het wel fijn om een buffer te hebben. Ik zou qua spaargeld niet onder de 20.000 euro willen komen. We hebben overigens ook altijd voor de kinderen gespaard, waardoor zij een goede buffer hebben. En we hebben hun studie en rijbewijs betaald, ook daar hebben we altijd geld voor opzij gezet.”

Tip van Fabiola:

“Toen ik doorhad dat mijn huwelijk misschien niet voor altijd zou zijn, ben ik weer gaan werken. Mijn ex had een eigen zaak en ik zorgde voor de kinderen. Ik zou iedere vrouw aanraden altijd voor een eigen inkomen te zorgen.”

Foto: Getty Images

LEES OOK

Lees meer Persoonlijke verhalen
Persoonlijke verhalen
012026 Vriendinclub 820x270

Uit andere media


Meer van Hester