Bartho Braat sluit comeback in GTST niet uit: ’25 jaar bij die club gezeten’
Wie weet duikt er binnenkort ineens een vertrouwd gezicht op in Meerdijk. Bartho Braat staat namelijk open voor een tijdelijke terugkeer in ‘Goede Tijden, Slechte Tijden’. De acteur, die jarenlang de geliefde Jef Alberts speelde, heeft nog altijd warme gevoelens voor de plek waar hij een groot deel van zijn leven doorbracht, zo vertelt hij aan De Telegraaf.
Hoewel Bartho inmiddels al tien jaar geen vast onderdeel meer is van de soap, is Meerdijk nooit helemaal uit zijn leven verdwenen. De studio ligt vlak bij zijn huis en daardoor komt hij er zo nu en dan nog over de vloer. Niet om meteen weer een verhaallijn in te duiken, maar vooral om oude bekenden te spreken. “Soms ga ik nog even buurten. Die plek voelt nog steeds een beetje als mijn tweede thuis.”
25 jaar Jef Alberts
Bartho kroop maar liefst 25 jaar in de huid van Jef Alberts. Daarmee groeide hij uit tot een van de vertrouwde gezichten van de soap. Jef maakte in de loop der jaren heel wat mee en zijn personage was regelmatig betrokken bij de liefdesperikelen, familiedrama’s en andere gebeurtenissen die zich in Meerdijk afspeelden.
Toch kwam er uiteindelijk een moment waarop Bartho vond dat zijn personage wel zo’n beetje alles had meegemaakt. Een groot deel van Jefs familie was inmiddels verdwenen en ook zijn werk in De Koning bood steeds minder mogelijkheden voor interessante verhaallijnen. “Om toch nog een verhaallijn te hebben, werd er af en toe een actrice die beschikbaar was ingevlogen om mijn tijdelijke vriendin te spelen. Dat begon op den duur ook een beetje te vervelen”, vertelt hij. In 2016 kwam er daarom een einde aan zijn lange avontuur bij GTST. Een definitief afscheid van Jef betekende het echter niet per se dat Bartho de deur achter zich dichtgooide.
Tijdelijk terug naar Meerdijk?
Sterker nog: als de makers hem zouden bellen voor een tijdelijke comeback, hoeft hij daar niet lang over na te denken. Een terugkeer voor enkele maanden ziet de acteur wel zitten. Een jarenlang contract hoeft dus niet meteen uit de kast te worden getrokken. “Ik heb 25 jaar bij die club gezeten en zou het best leuk vinden om nog eens voor een paar maanden terug te keren.” Dat zou voor kijkers natuurlijk een flinke dosis nostalgie betekenen. Jef Alberts was jarenlang een vertrouwd gezicht in de serie en een comeback zou bovendien een mooie knipoog zijn naar de geschiedenis van GTST.
Of we Jef daadwerkelijk weer door de straten van Meerdijk zien lopen, is voorlopig nog de vraag. Maar één ding lijkt duidelijk: voor Bartho is de deur naar zijn oude soapfamilie nooit helemaal dichtgegaan. En zeg nou zelf: een beetje Jef Alberts in de buurt kan nooit kwaad.
Beeld: ANP
Bron: De Telegraaf
LEES OOK

Uit andere media