Eddy Zoëy legt werkzaamheden neer vanwege zeldzame aandoening
Eddy Zoëy heeft een zeldzame aandoening aan zijn keel, waarvoor hij onder het mes moet. De presentator legt daarom zijn werkzaamheden neer.
Eagle-syndroom
Zoëy heeft het zeldzame Eagle-syndroom waarbij twee botten van achter de schedel de keel in groeien. Bij RTL Boulevard vertelt hij dat hij veel pijn heeft en zijn hoofd moeilijk kan bewegen. “Die dingen zijn nu bijna 6 centimeter en die richten schade aan. Die moeten er gewoon uit.” Vanwege de aandoening heeft de presentator ook moeite met praten.
Veel pijn
In aanloop naar The Passion, waar Zoëy aan meedeed, ontdekte hij dat er iets mis was. “Op 3 maart moesten we Psycho doornemen en ik kon gewoon echt niet zingen”, vertelt hij. “Het levert heel veel pijn op, het levert moeilijke beweging op. Ik kan steeds moeilijker met mijn hoofd draaien, de tong beweegt stroever. Het is continu grijpen naar water omdat ik gewoon dorst heb.”
Risico’s
De presentator moet een risicovolle operatie ondergaan. Artsen gaan het uitstekende bot afzagen. “Er zit een halsslagader en er zitten tongzenuwen, dus er zitten wat risico’s aan verbonden”, zei Zoëy. Hij heeft vertrouwen in de operatie. “Ik ben positief gestemd en ben blij dat ik nu weet wat het is.”
Bron: RTL Boulevard
Foto: ANP

Uit andere media