voorgesneden groenten Boodschappen supermarkt

Zóveel geld bespaar je als je nooit meer voorgesneden groenten koopt

Het kopen van voorgesneden groenten kan aantrekkelijk zijn. Het scheelt je tijd, snijwerk en je weet precies hoeveel gram je binnenkrijgt. Toch kleeft er één groot nadeel aan.

Het is namelijk een stuk duurder dan het kopen van verse groenten.

Hoeveel duurder zijn voorgesneden groenten?

Om te zien hoeveel duurder voorsneden groenten precies zijn in vergelijking met verse groenten, is het handig om naar een voorbeeld te kijken. Bijvoorbeeld broccoliroosjes.

Een zak voorgesneden broccoliroosjes van de Albert Heijn kost € 2,29 euro per 400 gram. Kies je in plaats daarvan voor een hele broccoli van 500 gram, dan ben je slechts € 0,99 kwijt.

Omgerekend: voor een verse broccoli betaal je per kilo zo’n €1,98 per kilo. Kies je voor een zak voorgesneden broccoliroosjes, dan ben je per kilo wel € 5,73 (!) kwijt.

IJsbergsla

Een ander voorbeeld is (voorgesneden) ijsbergsla. Terwijl je voor een krop slechts € 0,69 kwijt bent, betaal je voor een zak voorgesneden sla € 1. Je zou misschien denken dat dit verschil niet groot is, maar voor een krop krijg je 600 tot 800 gram, terwijl je bij een zak maar 200 gram krijgt.

Het moge duidelijk zijn: wil je geld besparen op je boodschappen, dan kies je voortaan beter voor verse producten en laat de gesneden groenten links liggen.

Lees ook: Is het gezonder om groente en fruit met of zonder schil te eten?

Bron: Libelle
Foto: Getty Images

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerde artikelen