
- Home
- Persoonlijke verhalen
- Money talks: ‘Van mijn vakantiegeld geef ik mezelf vrij’
Money talks: ‘Van mijn vakantiegeld geef ik mezelf vrij’
Tekst: Hester Zitvast
1 juli 2025
Let’s talk about… money! Waar geef jij je geld aan uit? Heb je weleens geldzorgen? Elke week een lezeres eerlijk over geld.
Even voorstellen
Naam: Wicha (42) Thuis: getrouwd met Martijn (44, medewerker licht en geluid) en moeder van drie kinderen Werk: gastouder Geschat inkomen: 4000 euro bruto per maandHet is weer vakantiegeldtijd. Hoe is dat bij jullie geregeld?
“Ik ben zzp’er, ik krijg niets. Ik ben in de mei- en kerstvakantie twee weken vrij en in de zomer zes weken. Dat weten de ouders die mij als gastouder kiezen, zo wil ik het met mijn werk voor mezelf graag inrichten. Om in die weken toch een inkomen te hebben, zet ik de overige maanden 1000 euro per maand apart. Dat is mijn vakantiegeld, maar daar ga ik dus niet van op vakantie, daar geef ik mezelf vrij mee. Martijn verdient zo’n 3800 euro netto en krijgt in mei ongeveer 3000 euro vakantiegeld.”
Wat doen jullie met dat bedrag?
“De vakantie betalen we altijd al eerder in het jaar, van de rekening waar ik op spaar. Martijns vakantiegeld gaat weer terug die reserve in. We hebben een en/of-rekening waar we alles van betalen en voor de vakantie maak ik een potje. Dit jaar gaan we drie weken naar Zuid-Frankrijk met onze jongste Tom (15), hij is de enige die nog thuis woont. We zitten tweeënhalve week in een stacaravan, waar we 2800 euro voor betaald hebben. Niet normaal hè? Vorig jaar zaten we op een camping waar we 2000 euro kwijt waren. Voor diezelfde camping vroegen ze nu bijna 5000 euro. Bizar. We gaan nu naar een camping waar Martijn vroeger als kind kwam. Alles is er verbouwd en gerenoveerd. Op de heenreis overnachten we in een hotel en terug gaan we via Parijs, waar we ook nog twee dagen blijven.”
Let je op de centen als je op vakantie bent?
“Nee. We doen rustig twee keer op een dag een ijsje en we gaan uit eten als we daar zin in hebben. Drie jaar geleden bleek er bij thuiskomst nog wat geld in het vakantiepotje te zitten en dat terwijl we toen naar het dure St. Tropez waren en onze oudste twee kinderen ook nog meegingen. Bij thuiskomst zijn we van het resterende bedrag nog twee keer uit eten geweest. Ik ging zelf vroeger nooit op vakantie, daar was geen geld voor. Martijn komt uit een gezin waar veel meer te besteden was. Wij hebben het nu goed samen en daar kan ik echt van genieten. We zijn al een keer met z’n tweetjes vijf dagen naar Tenerife gevlogen. Dat smaakte naar meer!”
Gaan jullie altijd met de auto?
“Ja, en ook altijd naar Zuid-Frankrijk. Als je gaat vliegen ben je zo veel meer geld kwijt. Je moet dan ter plekke ook nog een auto huren. Als we een miljoen winnen, zou ik wel met de kinderen naar Dubai willen. Of een camper kopen, dat lijkt me ook zo leuk! Tom trakteert ons sinds hij een bijbaantje heeft altijd op vakantie op een ijsje. En onlangs nam hij ons mee naar een all-you-can-eat-restaurant, dat wilde hij heel graag. Zo lief!”
Tip van Wicha:“Zet je vakantiebudget op je rekening apart in een potje en doe daar alles van. Zo houd je een goed overzicht op je uitgaven.”
Foto: Getty Images
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
LEES OOK
Uit andere media
Meer van Hester