Monique Westenberg voelt zich er vaak alleen voor staan: ‘Toen kreeg ik meer begrip’
Monique Westenberg (48) heeft regelmatig het gevoel dat alles op haar schouders terechtkomt. Maar waar komt dat gevoel eigenlijk vandaan? In de podcast The Woman Within vertelt ze hoe regressietherapie haar hielp om meer inzicht te krijgen in haar familiegeschiedenis.
Gevoel van er alleen voor staan
Als moeder heeft Monique soms het idee dat ze alles zelf moet oplossen. Tijdens regressietherapie ging ze op zoek naar de oorsprong van dat gevoel. Daarbij ontdekte ze een patroon dat volgens haar al generaties teruggaat, aan de kant van haar vader.
Zo verloor haar oma op jonge leeftijd haar man en bleef ze achter met vijf kinderen. Het gezin had een circus, waardoor het werk ondertussen gewoon doorging. “Dus zij moest het allemaal alleen doen”, vertelt Monique.
Verdrietige jeugd van haar vader
Ook haar vader kreeg al jong te maken met een moeilijke situatie. Na het overlijden van zijn vader werd hij ondergebracht bij nonnen. Zijn moeder had thuis nog een baby en kon de zorg voor alle kinderen niet alleen dragen. “Dus hij moest het daar ook allemaal alleen doen, want hij had geen ouders”, legt Monique uit.
Meer begrip voor haar familie
De inzichten uit de therapie maakten Monique nieuwsgierig naar wat haar vader destijds had meegemaakt. Ze besloot er met hem over te praten en hoorde zo zijn kant van het verhaal. “Toen kreeg ik ook meer begrip”, vertelt ze.
Ook met haar oma heeft Monique nog uitgebreid over het verleden kunnen praten. “Gelukkig heb ik haar echt nog wat jaren kunnen spreken, want ze is oud geworden. Dus er kwam hier ook een stukje meer begrip.”
Die gesprekken hielpen haar om niet alleen haar familiegeschiedenis, maar ook haar eigen gevoel van er alleen voor staan beter te begrijpen.
Bron: The Woman Within
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
LEES OOK

Uit andere media