Suzan & Freek delen liedjes die eigenlijk niet bedoeld waren om uit te brengen: ‘Een soort verwerking’

Suzan & Freek brengen binnenkort hun nieuwe album Pijnstiller uit. De plaat gaat over een bijzondere en bewogen periode in hun leven, waarin ze onder meer ouders werden. Sommige nummers waren aanvankelijk zelfs helemaal niet bedoeld om met de buitenwereld te delen, vertellen ze bij Goeiemorgen Nederland van 100% NL.


Suzan En Freek ANP

© ANP

Muziek als verwerking

Het nieuwe album beslaat volgens Suzan en Freek Rikkerink grofweg het afgelopen anderhalf jaar van hun leven. In die periode schreven ze niet alleen met het idee om nieuwe muziek uit te brengen. Soms was een liedje vooral een manier om gebeurtenissen een plek te geven.

“Er waren bepaalde liedjes die we echt hebben geschreven als een soort verwerking. Uiteindelijk dachten we: we gaan het wel ook uitbrengen. Maar dat was eerst niet eens helemaal zeker bij alles”, vertelt Suzan.
Juist daardoor voelt het spannend om die nummers nu met iedereen te delen. Freek vergelijkt het met het openstellen van iets heel persoonlijks. “Nu ga je opeens je dagboek delen met anderen: lees jij er maar eens in en kijk wat je ervan vindt.”

Tegelijkertijd helpt het album hen om een periode achter zich te laten. “Voor ons is het aan de ene kant een soort van afsluiting van een fase en aan de andere kant ook weer een start van een nieuwe fase.”

Ook liedjes over ouderschap

Niet alle nummers op Pijnstiller zijn zwaar. Het afgelopen anderhalf jaar bracht namelijk ook iets heel moois: Suzan en Freek werden ouders. “Pijnstiller is een wat zwaarder liedje over moeilijke momenten, maar we zijn ook ouders geworden. Daar gaan ook liedjes over. Ook heel leuk om het dan te delen, maar ook best heftig soms om terug te horen. Maar ik word er ook heel blij van.”

Of Pijnstiller daarmee hun persoonlijkste album ooit is? Freek is voorzichtig met zo’n groot label. “Ik vind het altijd zo’n cliché om te zeggen: dit is ons meest persoonlijke album tot nu toe”, zegt hij. “Maar het komt wel aardig dichtbij.”

Bron: 100% NL

Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.

LEES OOK

Lees meer Nieuwtjes
Nieuwtjes
012026 Vriendinclub 820x270

Uit andere media


Meer van Redactie