Janny van der Heijden na 20 jaar nog geen behoefte aan een partner

In ‘Gelukkig Hebben We De Foto’s Nog’ reist Janny van der Heijden (71) samen met Niek Roozen (28) en presentator Humberto Tan (60) af naar Ethiopië: het land van geurige koffiebonen, kleurrijke markten en… onverwachte gesprekken over de liefde. Want terwijl de geuren van Ethiopische kruiden door de lucht dwarrelen, weet Humberto het gesprek net een beetje extra op smaak te brengen door Janny’s liefdesleven ter sprake te brengen.


Janny van der Heijden

En ja, daarbij kan een klassieker van André van Duin natuurlijk niet ontbreken: “Janny zoekt een mannie.” Maar Janny reageert onmiddellijk, lachend en kordaat: “Nee! Ik heb dan elke keer het gevoel dat ik mij moet verdedigen.”

Janny en de liefde

Hoewel Janny zeker openstaat voor een nieuwe liefde, blijkt het aanbod niet bepaald overweldigend. “Het is niet dat ik per se niemand wil tegenkomen, maar ik kom hem gewoon niet tegen.” En als je Haar Koninklijke Bakkerij in de vorm van een druk sociaal leven, volle agenda en hechte familieverbanden ziet, snap je eigenlijk meteen waarom ze niet op de datingsites zit te swipen. Wat voor man dan wél kans maakt? Hij moet een beetje levenservaring hebben. Of, zoals Janny het zelf elegant verwoordt: “Hij moet wel een beetje savoir vivre hebben.” Met andere woorden: geen man die nog moet ontdekken hoe het leven in elkaar steekt.

Rijkdom zonder partner

Wie denkt dat Janny zonder partner zielig in een hoekje zit te wachten tot de ware voorbijkomt, heeft het mis. “Ik ken veel mensen en ik doe veel,” legt ze uit. En eerlijk is eerlijk: een middagje met een boek op de bank of een wandelronde met haar hond klinkt voor velen als pure luxe. Ook antiek kookgerei, zeker als het via een Franse veiling komt, kan haar hart sneller doen kloppen dan menig man. Prioriteiten, toch?

Verre van eenzaam

Janny maakt korte metten met het stereotype dat je als single op leeftijd automatisch eenzaam zou zijn. “Mensen denken altijd dat als je alleen bent, je geen liefde om je heen hebt. Dat is onzin. Ik heb zonen, kleinkinderen, vrienden. Alleen geen partner. Maar dat betekent niet dat ik eenzaam ben”, aldus Janny. Toch laat Niek weten dat hij het haar zo gunt. “Omdat je zo’n leuke vrouw bent,” zegt hij. Maar voor Janny is het duidelijk: “Ik hoef niet een man om een man te hebben.”

Mocht de ideale partner langskomen, dan hoeft hij niet met rozen te zwaaien of serenades te zingen. Gewoon iemand die past in haar leven zoals het nu is. “Op het moment dat je ouder bent, gaat het er veel meer om of je met elkaar door een deur kan en of je leuke dingen kan doen. Of je je comfortabel voelt bij elkaar.”

En eerlijk? Dat klinkt als een recept dat gegarandeerd lukt. Zelfs zonder Heel Holland Bakt-keurmerk.

Beeld: Getty Images

LEES OOK

Lees meer Nieuwtjes
Nieuwtjes
112025 Vriendinclub 820x270

Uit andere media


Yentl Spijk

Yentl Spijk is freelance redacteur bij Vriendin. Op Instagram heeft zij een eigen community opgebouwd om anderen te inspireren om in zichzelf te blijven geloven. In 2023 bracht Yentl haar eerste roman 'Unhappy Single' uit, en eind 2024 slingerde zij haar bundel 'Good Morning' de wereld in. In haar vrije tijd maakt ze graag nieuwe herinneringen met haar gezin en doet ze haar best om haar ontembare reislust de baas te blijven.

Meer van Yentl