Tim Hofman bouwt sterke band op met Over Mijn Lijk-deelnemers: ‘Ze geven mij een heel andere blik op het bestaan’
Tim Hofman maakt al jaren Over Mijn Lijk. De verhalen van de jongeren die hij volgt, raken hem nog steeds diep. Het heeft ook invloed op hoe hij zelf naar het leven kijkt.
Blijvende indruk
De manier waarop de jongeren omgaan met hun situatie blijft hem verbazen.
“Hoe deze mensen in het leven staan terwijl ze weten dat het de eindfase is. Ze weten: ik heb nog een paar maanden. Ik kan daar nog steeds niet helemaal bij”, vertelt hij in een interview met RTL Boulevard.
Emotionele momenten
Tijdens het programma ziet hij veel intense momenten voorbij komen.
“Ik kijk zelf dan ook en dan zie ik Koen onderweg naar operatie, die zit dan ‘Everything’s gonna be allright’ te zingen. Tycho liet zich kaal scheren, dat hoort er ook bij als je chemo hebt. Madelief haar ‘25 for life’-verjaardag hield. Dat zijn dingen die ook bij mij heel erg binnen komen.”
Hechte band
In korte tijd bouwt hij een sterke band op met de deelnemers. Dat vraagt ook iets van hemzelf. “Ik denk dat het ook iets is waar je omheen leert werken of met mee leert werken in je bestaan. Dus dat betekent fit zijn mentaal, fit zijn fysiek, erover praten met vrienden en familie. Dat een plek geven op een manier.”
Hij weet dat hij er echt voor hen moet zijn. “Ik moet een goed luisterend oor kunnen bieden. Het kan niet zo zijn dat het te veel wordt voor mij.”
Vriendschappen
De deelnemers blijven een belangrijke plek in zijn leven houden. “Eva bijvoorbeeld, daar heb ik drie jaar mee opgetrokken. Dan heb je natuurlijk een bepaalde band. Maar er zijn ook mensen die nog leven. Jegor bijvoorbeeld en Jip. En die zou ik gewoon mijn vrienden willen noemen nu.”
Andere kijk op het leven
De ervaringen hebben hem veranderd. “De rouw is echt en het is daarnaast ook gewoon heel verrijkend om deze mensen in je leven te hebben, want zij hebben een heel andere blik op het bestaan.”
Bron: RTL Boulevard
Foto: ANP
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
LEES OOK

Uit andere media