Familie Rutten

Familie Rutten gevlucht uit Polopos

Het is een heftige week voor de familie Rutten, bekend van Het Spaanse Dorp Polopos: het gezin heeft het dorp moeten ontvluchten vanwege de bosbranden.

Dat meldt De Telegraaf.

Grote zwarte wolken

Elisa Rutten vertelt niet bang te zijn aangelegd. “Maar nu begon mijn hart wel sneller te kloppen. Grote zwarte wolken kwamen onze kant op. We zagen vanaf onze achtertuin het vuur steeds meer richting het dorp komen. Je hoorde alleen maar het geluid van brandweersirenes.”

Advies

Uiteindelijk werd de familie door de brandweer geadviseerd om naar een veiligere plek te gaan. In het geval de wind zou gaan draaien, zou de brand hun kant op komen. Elisa: “We hebben daarom onze belangrijkste papieren gepakt en zijn vertrokken. In totaal waren er negentig brandweermensen bezig om de brand te blussen, geholpen door negen blushelikopters.”

Inmiddels is de situatie weer veilig. “Wat ik begrepen heb, is het vuur door iemand aangestoken”, aldus Elisa. “Het was allemaal even spannend, maar gelukkig is alles goed afgelopen.”

Bron: Show.nl
Foto: Cristina Ruiz Foto

Uit andere media