Eerst regen, daarna 30 graden: dit is wanneer de zomer terugkeert
Het weer doet deze dagen nog een beetje z’n eigen ding. Regen, wolken en af en toe een zonnetje wisselen elkaar af, niet bepaald het zomergevoel waar we op hopen. Maar er is goed nieuws: het lijkt niet lang meer te duren voordat de temperaturen flink gaan oplopen.
Het weekend start grijs en regenachtig. Vooral vrijdag moet je rekening houden met buien, al wordt het in de loop van de avond wel vaker droog. Toch blijft de kans op een bui aanwezig.
Zaterdag: beter, maar nog niet zomers
Zaterdagochtend vallen er vooral in het noorden en oosten nog wat buien. Tussendoor laat de zon zich af en toe zien, al staat er wel een stevige wind.
In de middag wordt het droger en breekt de zon vaker door. Met temperaturen tussen de 16 en 18 graden is het prima weer om even naar buiten te gaan, maar echt warm voelt het nog niet.
Zondag: af en toe zon, maar paraplu nog nodig
Zondag ziet er iets beter uit, met meer droge momenten en af en toe zon. Toch is het nog geen zomerweer: met zo’n 18 graden en hier en daar een bui blijft het aan de frisse kant.
Ga je ’s avonds naar buiten om de eerste wedstrijd van Oranje te kijken? Dan is een jasje geen overbodige luxe, want het koelt af naar zo’n 13 graden.
Daarna: zomerse temperaturen in aantocht
Na het weekend slaat het weer om. Vanaf dinsdag wordt het steeds zonniger en lopen de temperaturen snel op.
Dinsdag ligt het kwik rond de 20 tot 24 graden, woensdag kan het al 22 tot 27 graden worden en vanaf donderdag wordt het op veel plekken zomers warm met temperaturen tussen de 25 en 30 graden. Lokaal kan het zelfs nog warmer worden. Daarbij is er ook kans op een (onweers)bui, vooral wanneer de warmte verder oploopt.
Bron: Weeronline
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
LEES OOK

Uit andere media