Eddy Zoëy voorzichtig terug aan het werk na zware periode: ‘Twee operaties gehad’
Na maanden van klachten en herstel kan Eddy Zoëy (58) eindelijk weer vooruitkijken. De presentator laat aan RTL Boulevard weten dat hij stap voor stap zijn werkzaamheden gaat oppakken.
Eerder moest hij noodgedwongen stoppen met werken vanwege het zogeheten Eagle-syndroom, een zeldzame aandoening waarbij extra botgroei vanuit de schedel richting de keel ernstige pijn en hinder veroorzaakt.
Rustig opbouwen
Hoewel hij blij is dat hij zijn dagelijkse ritme weer een beetje kan hervatten, benadrukt Eddy dat het herstel nog niet van de ene op de andere dag voltooid is. “De afgelopen maanden waren gewoon niet prettig. Maar ik kan weer dingen doen. Het is nog wel even wennen”, vertelt hij. Zo merkt hij dat hij sneller vermoeid raakt en dat zijn stem hees kan worden wanneer hij veel praat.
De presentator wil zijn terugkeer daarom rustig opbouwen. “Ik ga gewoon weer lekker aan de slag. Dat gaan we langzaam doen”, legt hij uit. “Dus dat betekent niet dat ik elke dag gelijk weer vol mijn stem ga inzetten. Maar ik ga weer langzaam beginnen met de dingen die ik doorgaans deed.”
Twee operaties
Eddy kwam er in het voorjaar achter dat er iets behoorlijk mis was, vlak voor zijn deelname aan The Passion, waarin hij de rol van Judas speelde. De klachten bleken afkomstig van het Eagle-syndroom, en in oktober onderging hij maar liefst twee operaties om de problemen te verhelpen. Inmiddels is hij aan de beterende hand, al blijft het herstelproces intensief.
Wanneer hij precies terugkeert achter de desk bij RTL Boulevard is nog niet duidelijk. Eddy maakt sinds 2019 deel uit van de vaste presentatorenploeg, samen met onder anderen Bridget Maasland, Daphne Bunskoek en Vivienne van den Assem.
Meer Vriendin? Volg ons op Facebook en Instagram. Je kunt je ook aanmelden voor onze wekelijkse Vriendin nieuwsbrief.
Bron: RTL
Foto: ANP
LEES OOK

Uit andere media