Makelaar Mandy: ‘Ik slik een brok weg. Maureen wordt steeds leuker’

Mandy (32) is single en werkt als makelaar op een kantoor in een middelgrote stad. Hoe is het met haar collega Maureen?


Makelaar Mandy

Volg elke doordeweekse dag haar avonturen op Vriendin.nl.

Dinsdag 16 december

Maureen is er. Ze zet haar mok neer, zegt niets, kijkt even langs me heen. Het lijkt alsof ze iets zoekt dat er niet is. Vandaag draagt ze haar haar in een losse staart met een pluk langs haar slaap. Het staat haar enorm sexy. Ze knikt. Ik ook. Dat is het.

Eva gaat weer eens als een vuurpijl die is ontsnapt uit het pakket in de winkel. ‘Het is een krappe markt, maar als u snel beslist…’ begint ze.
‘Spreekkamer,’ zeg ik. Ze volgt. De deur blijft half open.
‘We beslissen niet voor hen,’ zeg ik. ‘We zetten feiten neer. Jij noteert hun woorden en pas aan het eind help je ordenen. Geen duw, wel richting geven. Dat is ons werk.’
Ze tilt haar kin op. Weer die arrogante blik. ‘Maar als ik niet duw, missen we kansen.’
‘We winnen vertrouwen. Dat is veel belangrijker voor een sale en voor gesprekken over ons op verjaardagsfeestjes.’
Ze bestudeert haar pen oeverloos en kijkt me dan koel aan. ‘Helder.’

Mooie herinnering

Rond lunchtijd tikt Maureen op mijn bureau. ‘Zin in een rondje frisse lucht?’
‘Eigenlijk wel,’ zeg ik. Ik voel mijn hart één tel te hoog slaan en adem uit.
Buiten lopen we langs etalages.
‘Vrijdag neem ik vrij, als dat geen probleem voor je is’ zeg ik. ‘Kerstshoppen met Saskia.’
‘Goedgekeurd,’ zegt ze. ‘Nog even over vrijdag… Het was…’
‘Fijn,’ vul ik in.
Ze glilmlacht. ‘Het was heel fijn. Maar ik ben wel realistisch. Jij bent verliefd op Tijn. Ik ben niet jouw grote liefde, want jij denkt dat hij dat is. Hij is niet beschikbaar. Ik wel. Dus…’ Ze houdt stil op de stoep. ‘Laten we het plaatsen waar het hoort: een mooie herinnering. En op kantoor doen we netjes.’
Ik slik een brok weg. Maureen wordt steeds leuker. ‘Deal.’
Ze kruist heel kort mijn blik. Warm. Volwassen.

De middag glijdt voorbij in routines. Als ik naar huis fiets, stop ik even voor een vers stokbrood. Vanavond is het ‘Menu Makkelijk’ in huize Van Dam.
Als ik terugfiets, draait een auto het plein voor onze flat op. Tijn stapt uit met een volle boodschappentas, Erwin volgt met twee pakken wc-papier. Het toppunt van romantiek, gniffel ik. Weten waarmee mijn grote crush zijn goddelijke bips afveegt.
Tijn ziet me fietsen en draait zijn gezicht weg. Mijn lijf trekt samen en herstelt. Ik zal hem vast niet verblinden in mijn kantooroutfit.

Actie is reactie

Op mijn telefoon de hele dag al geen BN’er. Geen Tijn. Maar een bijkomend voordeel is wel dat er veel ruimte in mijn hoofd is. Actie is reactie. En als er geen bericht komt, hoef ik ook nergens op te antwoorden.
Hmmm. Dat is ook maar saai. Dan Ingvar maar.
Ik open mijn telefoon: Schrijf één minifantasie in code. Metafoor. Suggestief, slim. Geen banaal gedoe.
De blauwe vinkjes verschijnen. Ik ga nog even door.
Morgen 08:00 in mijn inbox.
Ik leg mijn telefoon weg en strek mijn benen op de salontafel. Ik heb zin in chocolade kerstkransjes, maar die heb ik niet gekocht voor het geval ik er zin in zou krijgen. Dan maar een mueslireep.
Ik zap op tv tot ik me herinner dat ik in de kelder nog een deurkrans heb van dennentakken. Vorig jaar gekocht. Ik sta op en trek mijn laarzen aan. Ik moet het zelf maar gezellig maken voor dinner-for-one en home alone dit jaar.


Saskia

Wist je dat je Mandy’s vriendin Saskia nu ook wekelijks kunt volgen? Saskia (37) is bewust single, al hecht zij aan haar vaste ‘scharrels’. Als freelance retailcoach traint zij winkelteams en doorkruist daarvoor heel Nederland. De vrijgevochten Saskia vond in makelaar Mandy haar beste vriendin, bij wie ze altijd terecht kan – al kan het soms ook flink botsen. Saskia laveert door het leven en probeert daarin de beste keuzes te maken. Maar of ze daarin slaagt?

Volg haar avonturen elke dinsdag en vrijdag in de Vriendin Club!

112025 Bol Saskia

LEES OOK

makelaar mandy

Mandy (32) werkt als makelaar in een middelgrote stad en is kersvers single. Na de eerste paar zware weken vol verdriet, klimt ze langzaam weer op.

Volg Mandy’s avonturen van maandag t/m vrijdag

Lees meer van Mandy
Makelaar Mandy
112025 Vriendinclub 820x270

Uit andere media


Meer van Redactie